مزایای گیاهان اسطوخودوس

سی و نه گونه گیاه گلدار اسطوخودوس وجود دارد که در آفریقا ، عربستان ، جنوب شرقی هند ، جنوب آسیا ، جزایر قناری ، کیپ ورد ، اروپا و مدیترانه و همچنین سایر مناطق جهان پخش می شود. تصور می شود که گیاه اسطوخودوس از آسیا نشأت گرفته و از آنجا گسترش یافته است. گیاهان زیر درختچه ای ، درختچه های کوچک و گیاهان علفی در گونه های یک ساله گیاهان گنجانده شده اند.

به دلیل اشکال اسطوخودوس که در باغهای سراسر کره زمین کاشته شده است ، گونه هایی وجود دارند که به طور وحشی فراتر از حد طبیعی خود رشد می کنند. اسطوخودوس در خاکهای شن و ماسه و خشک خشک شده خوب خشک می شود و این گیاهان نیاز به توجه خاصی ندارند ، گردش خون خوب و کمی کود را قبول می کنند. اسطوخودوس که در کشورهای مرطوب پرورش می یابد تمایل به ایجاد عفونت قارچ و پوسیدگی ریشه دارد و شکوفا نمی شود. بیشتر مردم به دلیل رایحه دوست داشتنی در باغ های خود اسطوخودوس می کارند.

از اسطوخودوس به طور گسترده ای برای تهیه کیسه ، صابون ، کیسه های اسطوخودوس برای رایحه سازی لباس ، شامپوها و موارد دیگر استفاده می شود. لاتین اسطوخودوس Lavare است که به معنی شستشو است از این رو گیاه اسطوخودوس برای دهه ها برای پاک سازی گل زامفولیا ذهن ، جسم و روح هنگام غسل در جوهر مورد استفاده قرار گرفته است. این گیاه همچنین برای اهداف دارویی مانند خستگی ، اضطراب ، بی خوابی و افسردگی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

هنگامی که رایحه گیاه اسطوخودوس استشمام می شود ، محققان نشان داده اند که رایحه گیاه دارای اثر تسکین دهنده ، آرام بخش و آرام بخشی است. بوی معطر آن از روغنی که در گلهای کوچک بنفش آبی نگه داشته می شود ، حاصل می شود. اسطوخودوس یک گیاه محسوب می شود. گلهای گیاه برای تعدادی از بیماریها از جمله درد پس از عمل ، آلوپسی و سایر موارد مفید هستند و گیاه دارای خواص ضد ویروسی و همچنین ضد باکتریایی است.

روغن گیاه همچنین به طور گسترده توسط ماساژ درمانی ، دستکاری کایروپراکتیک و طب سوزنی استفاده می شود. برای ده ها سال بالش ها از گل گیاه اسطوخودوس در فرهنگ عامیانه پر شده بود تا به خواب رفتن مردم کمک کنند. مطالعات انجام شده و نتیجه گیری شده است که روغن اسطوخودوس باعث خلق و خوی افراد مبتلا به اختلالات خواب می شود و باعث آرامش می شود. ماساژ با روغن اسطوخودوس باعث ایجاد الگوی خواب بهتر می شود ، خلق و خو را تثبیت می کند ، اضطراب را کاهش می دهد و تمرکز را بهبود می بخشد.

اخیراً محققان ثابت کرده اند که افرادی که ماساژ درمانی با روغنهای اسطوخودوس ضروری دریافت می کنند ، در مقایسه با افرادی که با روغن حامل ماساژ داده می شوند ، احساس مثبت و اضطراب کمتری دارند. افرادی که از زوال عقل رنج می برند نیز باید هنگام ماساژ با روغن اسطوخودوس ، تحریک کمتری داشته باشند. در آلمان چای گل اسطوخودوس برای تحریک عصبی معده ، بی خوابی و بی قراری مصرف می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *